Pradžia
Pradžia

Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje

VP priemonės pavadinimas Projekto pavadinimas Projekto biudžetas
Kraštovaizdžio apsauga Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje 403.252,46
2019-09-23 || Prasidėjo Pašešupio parko virsmas į patogią ir šiuolaikišką poilsio ir rekreacijos oazę

„Pašešupio parko sutvarkymas yra vienas iš sudėtingiausių įgyvendinamų projektų. Taip yra todėl, kad stengiamės suderinti tris projektus ir tris skirtingus finansavimo šaltinius“, - taip apie ilgai lauktą parko sutvarkymo projektą kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Ir iš tiesų, Pašešupio parke pradėti įgyvendinti net trys projektai. Su pirmuoju, Marijampolės Pašešupio parko pėsčiųjų-dviračių takų remonto ir įrengimo darbų nuo tilto R. Juknevičiaus g. iki ARVI futbolo arenos, projektu bus įrengiamas daugiau nei pusantro kilometro ilgio ir pustrečio metro pločio pėsčiųjų-dviračių takas, grįstas betoninėmis trinkelėmis. Šis pagrindinis takas, einantis per visą Pašešupio parką, bus apšviestas, o pailsėti ir pasigrožėti tekančios Šešupės vaizdais bus įrengti suoleliai.

Su antruoju, Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio sutvarkymo, projektu bus atnaujinama esamų pėsčiųjų takų danga ir įrengiamas naujas 3000 metrų ilgio pažintinis dendrologinis takas. Vaikščiojant šiuo taku bus galima susipažinti su retais, vertingais ir įdomiais parke augančiais medžiais, kurie bus išsamiai aprašyti įrengtuose informaciniuose stenduose. Pailsėti ir pasigrožėti nuostabia gamta parko lankytojai galės įrengtoje regykloje, kurią papuoš stilizuoti kubo formos suoleliai. Šalia pažintinio tako bus pastatyta apie 80 poilsio suolelių, todėl kiekvienas išėjęs pasivaikščioti galės rasti ramią vietą atokvėpiui.

Pašešupio parke tyvuliuojantys vandens telkiniai taip pat neliks užmiršti – jie bus išvalyti, sutvarkyti jų šlaitai ir priekrantės, o kad parko lankytojus dar labiau džiugintų gamtos vaizdai, šalia didžiojo tvenkinio bus įsėta žydinti pieva, kuri tikrai vilios mėgėjus fotografuoti. Parkas bus papildytas beveik 1000 naujų medžių ir krūmų.

Įgyvendinus trečiąjį, sporto, poilsio ir žaidimų infrastruktūros sutvarkymo, projektą Pašešupio parke atsiras erdvės aktyviam laisvalaikiui. Marijampoliečiai ir svečiai smagiai laiką leisti galės badmintono, paplūdimio tinklinio, lauko teniso, disko golfo ir futbolo golfo aikštelėse ar išbandyti jėgas žaisdami lauko šachmatais. Mažiesiems bus įrengtos patogios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Tuos, kurie į parką atvažiuos su dviračiais, tikrai sudomins specialiai įrengta dviračių trasa su kalneliais. Mėgstantys vandens pramogas čia ras naujai įrengtą maudyklą ir persirengimo kabinas. Lankytojų patogumui bus įrengtas lauko tualetas, geriamo vandens kolonėlė, o mėgstantys paiškylauti galės naudotis įrengta grilio zona.

Trijų įgyvendinamų projektų vertė yra beveik 1.4 milijono eurų.

„Šis projektas pareikalaus nemažo finansinio indėlio, nes daug reikalingų ir marijampoliečiams būtinų darbų, deja, yra nefinansuojami. Tačiau turėdami tokį nuostabų, nuolat žmonių lankomą ir dendrologiškai vertingą parką, mes privalome pasirūpinti, kad jis patiktų ir įtiktų daugumai gyventojų. Norime, kad šioje ypatingoje erdvėje puikiai laiką leistų šeimos, jaunimas, senjorai, gamtos mylėtojai, aktyvų laisvalaikį mėgstantys ar tiesiog ieškantys ramios poilsio oazės“, - apie Pašešupio parką kalba Povilas Isoda.

Marijampolės Pašešupio parko teritorijos tvarkymo projekto sprendiniai

Parsisiųsti (pdf) Parsisiųsti (pdf) Parsisiųsti (pdf)

2018-02-28 || Marijampoliečiams pristatyti Pašešupio parko atnaujinimo sprendiniai

Į pristatymą atėjusieji marijampoliečiai vasario 27 d. buvo supažindinti su galutiniais VĮ Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus specialistų parengtais Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo sprendiniais pagal Marijampolės savivaldybės įgyvendinamą projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“. Kaip bus atnaujintas prieš 40 metų užsodintas ir marijampoliečių pamėgtas parkas, pristatė Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis. Kadangi tai į Marijampolės miesto gamtinį karkasą patenkanti dendrologinę vertę turinti teritorija, projekto priemonėmis siekiama didinti kraštovaizdžio ekologinę ir estetinę vertę, taip pat ugdyti žmonių ekologinę savimonę. Kompleksiškai parke numatytos vietos sveikatinimui ir laisvalaikiui.


Projekto organizatoriai ir vykdytojai pasiruošę išsaugoti Pašešupio parko natūralumą ir esamą bioįvairovę. Kaip pasakojo projektuotojų atstovė A. Kitovienė, numatyta gerinti parko želdinių ir žėlinių būklę, stiprinti paslėnio ekologines funkcijas, atskleisti ir išryškinti šios vietovės estetines savybes. Tikslams pasiekti neišvengiamas patenkinamos ir nepatenkinamos dendrologinės būklės medžių, krūmų tvarkymas. Bus kertami kai kurie savo amžiaus brandą pasiekę ir stipriai pažeisti ar pavojingi žmonių sveikatai ir gyvybei, kitus stelbiantys želdiniai, bet pasodinta apie tūkstantis vertingų rūšių medžių ir krūmų. Bus tvarkomi paviršiniai ir dirbtiniai vandens telkiniai - šalinami paviršinių vandens telkinių šlaituose augantys medžiai ir krūmai, šlaitai užsėjami veja. Tvarkomų šlaitų ilgis sudarys apie 450 m. Iškastas gruntas bus pervežamas 1,5 km atstumu ir tolygiai paskleidžiamas, užsėjamas veja. Dėmesio sulauks ir 680 m priekrančių. Čia taip pat bus kertami persenę medžiai ir krūmai, šalinami kelmai, formuojami šlaitai, paskleidžiamas iškastas augalinis gruntas ir užsėjama veja. Miesto gyventojų poreikiams išliks abi maudyklos.

Vakarinėje parko dalyje 100 arų plote sumanyta užveisti žydinčią pievą. Čia į esamą pievą papildomai bus įsėjami žydintys pievų augalai, kurie ilgainiui išplis natūraliu kontūru ir suformuos natūralios žydinčios pievos vietovaizdį. Parke bus išsaugotas ir žydinčio sodo elementas, sutvarkant ir suformuojant želdinius dabar esančiame vaismedžių sode. Čia turės būti šalinami invaziniai, menkaverčiai, pažeisti ir ne vaismedžių rūšių želdiniai. Suplanuota sodinti naujų rūšių vaismedžius, įvesti dekoratyvesnių žydinčių formų krūmų: Rojaus obelų, įvairių veislių vyšnių, kaukazinių slyvų, šermukšnių. Rytinėje sodo dalyje projektuotojai pasiūlė pasodinti klevų, bukų, eglių ir maumedžių bei stambių žydinčių ir uogas brandinančių krūmų paukščių buveinėms.

Didelis dėmesys sutelktas ir į pėsčiųjų takų tinklą. Kraštovaizdžio sprendiniuose numatyta nauja skaldos atsijų takelių sistema, vedanti į natūralios gamtos stebėjimo vietas, parke bus pastatyti nauji mažieji architektūros statiniai - stilizuoti suoliukai, informaciniai stendai, šiukšliadėžės. Čia bus galima vesti gamtos pamokas ar ilsėtis. Projektuotojai pasiūlė išsaugoti ir pačių žmonių numintus takus, ant jų nuklojant tinkamą dangą. Iš kito projekto, kurį finansuoja Susisiekimo ministerija, savivaldybės administracija suplanavusi atnaujinti pagrindinę alėją - įrengti apie 800 m ilgio 2,5 m pločio pėsčiųjų–dviračių taką. Takas bus apšviestas, šalia jo atsiras nauji suoliukai ir šiukšliadėžės.

Savivaldybės indėlis į parko atnaujinimą bus erdvių sportui ir laisvalaikiui įrengimas. Administracija išsikėlusi tikslą atnaujinti lauko teniso aikšteles, įrengti pliažo tinklinio, futbolo golfo ir disko golfo aikšteles, dviračių kalnelius, vaikų žaidimo aikšteles, pikniko zoną, viešąjį tualetą, vandens kolonėlę, persirengimo kabinas prie maudyklų ir kt.

Į pristatymą atėję marijampoliečiai išreiškė pritarimą projektui. Buvęs miesto vadovas Kęstutis Subačius nerimavo dėl pėsčiųjų ir dviračių takų pločių, kad netrukdytų vieni kitiems, dėl upės apsauginės zonos. Parko atnaujinimo idėjos džiugino miesto jaunimo atstovą Martyną Andriukevičių. Kiti gyventojai teiravosi apie esamų futbolo ir krepšinio žaidimų aikštelių, maudyklų likimą, siūlė atkreipti dėmesį į tai, kad medžiai arti tako iškilnoja tako dangą. Buvęs parko apželdinimo specialistas Alius Černius aiškino, kad medžiai ir krūmai turi savo amžių, todėl nereikia gailėti juos šalinti ir protingai užsodinti naujus.

Projektas parengtas vadovaujantis Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-12 „Dėl Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, ir vėlesniais pakeitimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos bei Marijampolės savivaldybės administracijos lėšomis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“.


2018-02-27 || Informacija apie Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą

Marijampolės savivaldybės administracija vykdo projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“.

Projekto įgyvendinimo metu bus tvarkomas Marijampolės Pašešupio parkas, įrengiamas dendrologinis – pažintinis takas, atnaujinami želdynai, valomi vandens telkiniai.

Tvarkomos teritorijos brėžiniai eksponuojami Marijampolės savivaldybės administracijos I aukšto foje ir interneto svetainėje www.marijampole.lt.

Kviečiame 2018 m. vasario 27 d. 14 val. Marijampolės miesto bendruomenę, su teritorija besiribojančių namų gyventojus ir sklypų savininkus, švietimo įstaigų bendruomenes, kitus aktyvius piliečius dalyvauti susitikime, kuris vyks Marijampolės savivaldybės administracijos I aukšto salėje (J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolė).

Susitikimo metu bus pristatomi projekto sprendiniai.

Projekto organizatorius: Marijampolės savivaldybės administracija, J. Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė.

Projekto rengėjas: valstybės įmonės Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyrius, Konstitucijos pr. 23-401 (A korpusas), 08105 Vilnius.

Kontaktiniai asmenys – Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, tel. (8 612) 97 411, el. p. mindaugas.lelesius@marijampole.lt, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Arvydas Bekeris, tel. (8 343) 90033, el. p  arvydas.bekeris@marijampole.lt, Planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Kavaliauskienė, tel. (8 343) 90 085, el. p. jolita.kavaliauskiene@marijampole.lt.  Valstybės įmonės Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė, tel. 8 686 40243, el. p. ausra.kitoviene@vzf.lt, architektė Jūratė Usanova, tel. 8 626 16823, el. p. jurate.usanova@vzf.lt, vyr. specialistė Gerda Kraučiūnė, tel. 8 626 16823, el. p. gerda.krauciune@vzf.lt).

Projektas parengtas vadovaujantis Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-12 „Dėl Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, ir vėlesniais pakeitimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos bei Marijampolės savivaldybės administracijos lėšomis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“.


2017-04-28 || Informacija apie pradedamą rengti Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą

Informuojame apie pradedamą rengti Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą.

Projektas rengiamas vadovaujantis Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-12 „Dėl Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, ir vėlesniais pakeitimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos bei Marijampolės savivaldybės administracijos lėšomis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“.

Projekto tikslas – užtikrinti Marijampolės miesto kryptingą kraštovaizdžio formavimą ir jo ekologinį stabilumą.
Projekto organizatorius: Marijampolės savivaldybės administracija, J. Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė.

Projekto rengėjas: valstybės įmonės Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyrius, Konstitucijos pr. 23-401 (A korpusas), 08105 Vilnius.

Pasiūlymus galima teikti raštu projekto organizatoriui (kontaktiniai asmenys – Planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jolita Kavaliauskienė, tel. (8 343) 90 085, el. p. jolita.kavaliauskiene@marijampole.lt, Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, tel. (8 343) 90 082, el. p. mindaugas.lelešius@marijampole.lt) arba projekto rengėjui (Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė, tel. 8 686 40243, el. p. ausra.kitoviene@vzf.lt, architektė Jūratė Usanova, tel. 8 626 16823, el. p. jurate.usanova@vzf.lt, vyr. specialistė Gerda Kraučiūnė, tel. 8 626 16823 el. p. gerda.krauciune@vzf.lt).


2017-05-29 || Informacija apie Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą

Informuojame apie rengiamą Marijampolės Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projektą (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – užtikrinti Marijampolės miesto kryptingą kraštovaizdžio formavimą ir jo ekologinį stabilumą.

Kviečiame 2017 m. birželio 5 d. 11 val. Marijampolės miesto bendruomenę, su teritorija besiribojančių namų gyventojus ir sklypų savininkus, švietimo įstaigų bendruomenes, kitus aktyvius piliečius dalyvauti susitikime, kuris vyks Marijampolės savivaldybės administracijos patalpose I aukšto salėje (J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolė).

Susitikimo metu bus aptariami Projekto Esamos būklės analizės rezultatai, siekiama išsiaiškinti visuomenei svarbius vietovės elementus, lūkesčius, suteikti žinių apie vietovės svarbą ir išskirtinumą, skatinti įsitraukti artimiausių ugdymo įstaigų bendruomenes į kraštovaizdžio formavimo procesą, integruoti į švietimą.

Projekto organizatorius: Marijampolės savivaldybės administracija, J. Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė.

Projekto rengėjas: valstybės įmonės Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyrius, Konstitucijos pr. 23-401 (A korpusas), 08105 Vilnius.

Pasiūlymus galima teikti raštu projekto organizatoriui (kontaktiniai asmenys – Planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jolita Kavaliauskienė, tel. (8 343) 90 085, el. p. jolita.kavaliauskiene@marijampole.lt, Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius, tel. (8 343) 90 082, el. p. mindaugas.lelešius@marijampole.lt) arba projekto rengėjui (Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus grupės vadovė Aušra Kitovienė, tel. 8 686 40243, el. p. ausra.kitoviene@vzf.lt, architektė Jūratė Usanova, tel. 8 626 16823, el. p. jurate.usanova@vzf.lt, vyr. specialistė Gerda Kraučiūnė, tel. 8 626 16823 el. p. gerda.krauciune@vzf.lt).

Projektas rengiamas vadovaujantis Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-12 „Dėl Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, ir vėlesniais pakeitimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos bei Marijampolės savivaldybės administracijos lėšomis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“, įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“.


2017-03-31 || Siekiama atgaivinti Pašešupio parką

Po žiemos snaudulio bundantis Pašešupio parkas dar kiek pilkas ir niūrus, nepaisant to, vietos gyventojų gausiai lankomas. Pagal Marijampolės miesto teritorijos bendrąjį planą tai yra vienintelė Marijampolės mieste esanti valstybės saugoma gamtinė teritorija, turinti dendrologinę vertę. Dėl šios priežasties Marijampolės savivaldybės administracija nepamiršta privalanti plėtoti šią gamtinę aplinką. Be to, Pašešupio parkas su Šešupe, jos slėniu ir prie upės prisišliejusiais želdynais patenka į vadinamą regioninį migracijos koridorių.

Kadangi dabartinė parko estetinė būklė netenkina, trūksta kompleksinio želdinių priežiūros ir ugdymo planavimo, Savivaldybės administracija parengė projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“. Projekto įgyvendinimo metu numatoma sutvarkyti Pašešupio parko teritorijoje esančius želdynus ir parke esančius vandens telkinius bei priekrantes, įrengti natūralios gamtos stebėjimo vietas, vadinamas regyklas, pėsčiųjų taką, mažosios architektūros statinius bei informacinius-edukacinius stendus, pristatančius parke augančią augmeniją. „Negalėjome būti abejingi šiam puikioje vietoje esančiam parkui, kurį dabar tarsi „užspaudžia“ čia pat stovintys gyvenamieji namai, senieji želdiniai prašosi pagalbos“, - sako administracijos direktorius Sigitas Valančius.

Bendra projekto vertė apie 400 000 eurų. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų tikimasi sulaukti 340 000 eurų paramos. Marijampolės savivaldybės indėlis būtų apie 60 000 eurų. Šiuo metu jau atlikta nemaža dalis parengiamųjų darbų. Siekiant sklandžiai įgyvendinti Marijampolės Pašešupio parko tvarkymo projektą dar praėjusių metų pabaigoje įvyko Visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio formavime programos pristatymas. Renginyje savo nuomonę parko tvarkymo klausimais išreikšti buvo pakviesti edukacinių įstaigų, esančių arčiausiai tvarkomos teritorijos, bendruomenių nariai, Degučių seniūnijos gyventojai ir kiti aktyvūs marijampoliečiai.

2017 m. kovo 20 d. Marijampolės savivaldybės administracijos specialistai pateikė paraišką Aplinkos projektų valdymo agentūrai dėl projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose Marijampolės savivaldybėje“ finansavimo. Kovo 23 d., atlikus viešųjų pirkimų procedūras, pasirašyta Pašešupio parko kraštovaizdžio tvarkymo projekto parengimo paslaugos sutartis. Projektą rengs Valstybės įmonės Valstybės žemės fondas specialistai.

Tikimasi, kad gavus ES finansinę paramą projektas bus sėkmingai įgyvendintas pagal planą iki 2018 metų pabaigos. Pagerės Marijampolės Pašešupio parko ekologinė būklė, naujai įrengtos natūralios gamtos stebėjimo vietos, regyklos bei pėsčiųjų takai sudarys palankias sąlygas bendruomenės edukacinėms, gamtinio švietimo veikloms, bus formuojamas sąmoningas visuomenės požiūris į kraštovaizdį kaip kultūrinės ekosistemos dalį, kaip vieną svarbiausių žmogaus gyvenamąją aplinką formuojančių veiksnių.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos archyvo nuotraukos