Pradžia
Pradžia

Medikų, medicinos įstaigų gauta parama yra neapmokestinama, paramą teikiantiems verslininkams - mokesčių lengvatos

Medikų, medicinos įstaigų gauta parama yra neapmokestinama, paramą teikiantiems verslininkams -...

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pinigais, maistu, apsaugos priemonėmis medicinos įstaigas remiančių verslininkų bei lėšas renkančių labdaros ir paramos fondų teikiama pagalba pripažįstama parama mokesčių tikslais, todėl verslininkai galės pasinaudoti mokesčių lengvatomis; paramą gavusiems medikams ir medicinos įstaigoms jokių papildomų mokėtinų mokesčių neatsiras.

Neatlygintiną paramą suteikusios bendrovės galės pasinaudoti mokesčių lengvatomis ir iš pajamų dukart atskaityti paramai skirtas išmokas – taip susimažinant pelno mokestį. Jei įmonės, PVM mokėtojos, paramą suteikia prekėmis, kurių pirkimo PVM buvo įtraukę į PVM atskaitą, tai ekstremalios situacijos metu dėl COVID-19 joms už tokias prekes nereikės apskaičiuoti suvartojimo privatiems poreikiams, neatsižvelgiant į suteiktos paramos vertę.

VMI primena paramos gavėjams, kad dėl paramos gavėjo statuso suteikimo jie turi kreiptis į VĮ Registrų centrą. Tačiau VMI pažymi, kad ekstremalios situacijos metu, jeigu parama bus suteikta juridiniams asmenims, neturintiems paramos gavėjo statuso, bet įstatymo nustatyta tvarka turintiems teisę jį gauti, remiantis teisingumo ir protingumo kriterijais bei turinio viršenybės prieš formą principu bus laikoma, kad parama yra suteikta pagal įstatymą, o paramos teikėjams bus taikomos mokesčių lengvatos.

Šiuo metu nepiniginę paramą medikai ar personalas dirbantis gydymo įstaigoje, patikros punkte ar pan., iš fizinių ar juridinių asmenų gauna ir tiesiogiai, siekiant kad parama kuo greičiau pasiektų tikslą. Tokiais atvejais VMI laiko, kad parama suteikta pačiai gydymo įstaigai, o medikams dėl to mokėtinų mokesčių neatsiranda.

VMI atkreipia dėmesį, kad paramos teikimo / gavimo faktas turi būti įformintas sutartimi ar kitais paramos perdavimo faktą patvirtinančiais laisvos formos dokumentais. Jei paramos suma yra didesnė nei 14, 5 tūkst. eurų, reikalinga notarinė sutartis, tačiau atsižvelgdama į esamą situaciją VMI, kaip ir kitais atvejais, remiasi įstatymu įtvirtintais teisingumo ir protingumo kriterijais ir mokesčių teisiniuose santykiuose viršenybę teikia šių santykių dalyvių veiklos turiniui, o ne formaliai išraiškai.

Ekstremalios situacijos metu labdaros ir paramos fondų surinktos lėšos, kurios kaip parama skiriamos medicinos įstaigoms ar kt. viešiems poreikiams dėl COVID-19, kai dėl notarų darbo apribojimo nebuvo ar nėra galimybės sudaryti notarinę sutarties formą, taip pat bus pripažįstamos parama mokesčių tikslais, paramą fondams suteikę juridiniai asmenys galės pasinaudoti pelno mokesčio lengvata.

Primename, jog dėl COVID-19 visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais įmonės ir gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą e. būdu per Mano VMI. VMI pagal aptarnavimo teritorijas paskelbė ir papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

Išsamesnė informacija paramos teikimo klausimais:

Rūta Asadauskaitė

Valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 620 88383, +370 5 687 927;

ruta.asadauskaite@vmi.lt

Komentarai

{{msg}}

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.
{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}