Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai išlieka aukšti Kaip apsisaugoti?
Marijampolės savivaldybėje vasario mėnesio pradžios duomenimis registruoti 624 gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) sergantys asmenys (115,80 atvejų 10 tūkst. gyventojų), praėjusią savaitę buvo 622 susirgimo atvejai (115,43 atvejų 10 tūkst. gyventojų). Marijampolės savivaldybėje sergamumas ŪVKTI nežymiai padidėjo (0,3 proc).
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentas informuoja, kad 5-ąją metų savaitę Marijampolės apskrityje sergamumas ŪVKTI, palyginti su 4-ąja savaite, padidėjo nuo 77,24 iki 88,94 atvejų 10 tūkst. gyventojų.
Sausio 27–vasario 2 d. Marijampolės apskrityje registruoti 124 gripo atvejai: 71 – Marijampolės, 2 – Kalvarijos, 18 – Šakių r., 28 – Vilkaviškio r. ir 5 – Kazlų Rūdos savivaldybėse.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 4-ąją metų savaitę buvo 72,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o 5-ąją savaitę padidėjo iki 82,2 atvejų 10 tūkst. gyventojų.
Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai
|
Administracinės teritorijos |
4 sav. (sausio 20–26 d.) |
5 sav. (sausio 27–vasario 2 d.) |
||||
|
Gripo atvejų sk. |
Gripo ir ŪVKTI atvejų sk. |
Rodiklis, atv./10 000 gyventojų |
Gripo atvejų sk. |
Gripo ir ŪVKTI atvejų sk. |
Rodiklis, atv./10 000 gyventojų |
|
|
Marijampolės savivaldybė |
63 |
622 |
115,43 |
71 |
624 |
115,80 |
|
Marijampolės apskritis |
84 |
1062 |
77,24 |
124 |
1223 |
88,94 |
|
Iš viso Lietuvoje |
947 |
20210 |
72,4 |
1185 |
22953 |
82,2 |
Informaciją apie gripo profilaktikos ir kontrolės priemones rasite čia: http://nvsc.lrv.lt/uploads/nvsc/documents/files/rekomendacijos%20gripui2016-12-12-1_1.pdf.
Marijampolės savivaldybės administracijos
Sveikatos priežiūros skyrius
Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenis.



Komentarai
{{msg}}